Przyjazne uczciwe ceny to nasz priorytet ! kom. 888 537 633 axp@prodo.pl Tworzenie stron www bez kompromisów, postaw na swój wizerunek !

Sklep firmowy bez abonamentu

Sklep firmowy bez abonamentu - 5.0 out of 5 based on 3 votes

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Sklep firmowy bez abonamentu

 

Uruchamiają sklep internetowy firmy stają przed dylematem wyboru rodzaju sklepu i realizacji. W internecie jest szereg ofert wykonania sklepu internetowego ale czasami niska cena jest niemalże pułapką, przykładowo wykonanie sklepu samo w sobie jest tanie ale wymagany jest miesięczny abonament za prowadzenie sklepu zazwyczaj 19-100 zł. miesięcznie, niby mało ale trzeba brać pod uwagę że w pierwszych miesiącach sklep może nie zarabiać na siebie a my będziemy mieli dodatkowe koszty np na reklamę, wtedy "każdy grosz" się liczy.

Istnieją też rozwiązania bez abonamentu ale z płaceniem prowizji firmie udostępniającej aplikację sklepu do każdej transakcji w sklepie, to też moim zdaniem pułapka na początku rozwiązanie ciekawe ale z biegiem miesięcy lub lat sklep zacznie zarabiać coraz więcej a duża liczba sprzedaży w sklepie poniesie ze sobą duże prowizje miesięczne które początkowo wynoszące kilka zł mogą dojść do kilku tysięcy.

Kolejny problem przy sklepach abonamentowych to ich hostowanie na serwerze u firmy która nam udostępnia sklep o ile będziemy mieli dostęp do całego panelu administracyjnego (produktu, zarządzanie zamówieniami) to nie mamy możliwości przeniesienia sklepu na inny serwer (gdyż umowa dzierżawienia sklepu internetowego nie obejmuje formy udostępniania plików i bazy danych), to rodzi tez problem dostepu do serwera FTP i ewentualnych zmianach w kodzie pod nasze potrzeby, lub nawet zwykłej edycji sklepu w CSS wedle naszych potrzeb np grafika, czcionki, wygląd itp.

Naszym zdaniem zamówienie sklepu na abonamencie, to kiepski kierunek i niesie za sobą sporo problemów.

 

Co więc wybrać i jaką realizację sklepu internetowego zamówić ?

 

My realizując nowe sklepy internetowe dla naszych klientów realizujemy zamówienie płatne jednorazowo, firma zamawiając wykonanie sklepu internetowego płaci jednorazowo (cena wykonania sklepu prestashop 799 zł. + 399 zł. wdrożenie rodo w presta) podczas realizacji, nie stosujemy ukrytych abonamentów, opłat, itp. Oczywiście co roku klient płaci opłatę za serwer oraz domenę (około 200 zł. rocznie). Jednak należy tu zauważyć że zarówno domena jak i serwer są zarejestrowane na dane klienta, to bardzo ważne bo spotkaliśmy się z przypadkami realizacji sklepu lub strony internetowej gdzie firma wykonująca zlecenie rejestrowała je na siebie (klient później miał problem bo nie będąc właścicielem domeny nie miał do niej prawa). Rejestrując serwer i domenę na klienta jest jego właścicielem to też bardzo ważne bo w razie rezygnacji np po roku wystarczy nie opłacić serwer i domeny a usługi wygasają naturalnie.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykonaniem taniego sklepu internetowego bez abonamentów i ukrytych kosztów zapraszamy do kontaktu: tel: 888 537 633 PRODO