Przyjazne uczciwe ceny to nasz priorytet ! kom. 888 537 633 axp@prodo.pl Tworzenie stron www bez kompromisów, postaw na swój wizerunek !

Proces zamówienia i wykonania strony internetowej - 5.0 out of 5 based on 3 votes

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zamawiamy wykonanie strony internetowej jak przebiega cały proces.


Wykonanie strony internetowej warto powierzyć wyspecjalizowanej firmie z wieloletnim doświadczeniem popartym portfolio. Wprawdzie w internecie jest szereg ofert studentów i uczniów którzy mogą podjąć się zadania za niższe pieniądze ale czy warto ?

Kilka argumentów przemawiających na nie:

- często praca na nielegalnym oprogramowaniu co jeszcze nie musi tak martwić zamawiającego lecz nie zmienia faktu że taka praktyka może przyczynić się do tego że delikwent wykonujący stronę zaczerpnie z internetu materiały do jej wykonania które w komercyjnym zastosowaniu są płatne i muszą być zakupione po czym stają się legalne

- pobieranych szablonów płatnych z nielegalnych źródeł które udostępniają jako darmowe i na nich wykonują stronę www co łamie prawa licencyjne szablonu i jego zastosowania, pobieranie z internetu kodu strony którego nie są autorem, po zdjęcia bez licencji a to już problem bo proszę pamiętać za wykonanie strony nie odpowie jej twórca a Państwo bo strona będzie uruchomiona pod Waszą domeną przez co odpowiadacie prawnie za wszystko co tam jest umieszczone

- zerwanie kontaktu lub brak odpowiedzi, po pobraniu zaliczki następuje w najlepszym przypadku wykonanie czegoś na wzór początkowego projektu po czym urwanie całkowicie kontaktu


- brak potwierdzenia realizacji projektu zakończonego fakturą wspieranie szarej strefy

Warto więc przemyśleć czy zaoszczędzenie kilku złotych na zleceniu nie przełoży się w późniejszym czasie na problemy prawno-finansowe.

Jeżeli wyjaśniliśmy że wykonanie strony warto powierzyć firmie teraz kilka aspektów jak proces projektowania strony przebiega.

1. ustalenie z wykonawcą ceny wykonania na podstawie wymagań  klienta i zakresu prac czyli w jakiej technologi strona będzie wykonana, oraz rozmiar strony (ilość podstron, tekstów, zdjęć, wszelkie dodatki jak wersje językowe itd.)

2. przygotowanie materiałów i dostarczenie do wykonawcy w tym:

- teksty na stronę (najlepiej jako doc) teksty podzielone odpowiednio na podstrony gdzie mają być wstawione

- logotyp - w formie png (czyli tło przeźroczyste, transparentne)

- zdjęcia (możliwie jak najlepsza, oczywiście takie do jakich klient ma prawo, lub licencję) jeżeli nie posiadają Państwo zdjęć to też nie problem za dopłatą jest możliwość zakupienia zdjęć po bardzo atrakcyjnej cenie w portalu Adobe Stock

- spis w word jak ma być podzielona strona (menu oraz jakie przyciski  w menu jak mają się nazywać), gdzie jakie teksty, na jakiej podstronie jakie zdjęcia itd.

 3. projekt wstępny i propozycja grafiki zazwyczaj przedstawiana przez wykonawcę w ciągu 4-5 dni (warto o to tez dopytać zlecając wykonanie strony www)

4. poprawki projektu wstępnego

5. po wykonaniu całości prac przez wykonawcę i zatwierdzenie przez zlecającego uruchomienie strony pod domeną i serwerem zakupionym dla zlecającego, tutaj ważna WSKAZÓWKA jeżeli osoba wykonująca stronę lub firma zaproponuje Państwu zakup domeny z Twoim imieniu proszę pamiętać że domena musi być zakupiona na Wasze dane (tylko wtedy i wyłącznie stajecie się właścicielami domeny) spotkaliśmy się z przypadkami gdzie wykonawca strony rejestrował domenę na swoje dane po czym co roku wymagał bardzo wysokich opłat za domenę lub ją sprzedawał

aby ustrzec się takich niespodzianek polecamy też samodzielną rejestrację domeny, sam proces jest banalnie prosty a zyskujecie pewność że domena będzie zarejestrowana na Wasze dane o tym poniżej

rejestracja domeny PL tutaj są dwie opcje mogą Państwo samodzielnie zarejestrować wolną nazwę pod adresem:
 
www.rejestracja-domen24h.pl

po środku jest wyszukiwarka, wyszukać wolną założyć konto i przejść proces rejestracji domeny system intuicyjnie poprowadzi Was a proces rejestracji nie zajmie dłużej niż 3 minuty.

6. finalizacja całości ostatnie sprawdzenie działania strony i na tym proces wykonania strony się kończy, podpowiemy jeszcze że średni czas wykonania przeciętnej strony to około 14 dni (od dostarczenia materiałów po finalizację i ostateczne uruchomienie strony) czas podajemy na wykonaniu przykładowej strony informacyjnej firmy, projekty bardziej rozbudowane mogą wymagać więcej czasu ale dokładny czas realizacji warto ustalić na samym początku z wykonawcą aby nie powstały później niespodzianki że po 3 miesiącach strona nadal nie jest uruchomiona.